Entrants 27th March 2021

27th March 2021 Training Day Submitted Entries

If you want to find out who’s entered this training day you’ve come to the right place.  Also check out what’s involved in our training days, or enter this training day.

Group Descriptions

  1. Group 1 (race licence holders only)
    Our fastest Senior Trophy (1000 and 600cc) class race machines and riders capable of maintaining a minimum dry lap time of approximately 1 minute 16 seconds.
  2. Group 2
    Our slower Senior Trophy (1000 and 600cc) class race machines and riders, and fast road riders with prior track riding experience.
  3. Group 3 (race licence holders only)
    Our Intermediate and Junior class race machines and riders.
  4. Group 4
    Medium and novice road riders, with or without prior track riding experience.  This group is led by a lead rider at approximately 160-180km/h, which will be reviewed as the day progresses.  Passing is allowed on the straights and on the outside of corners only, maintaining at least two metres clearance at all times.  There will be no passing of the lead rider who will be wearing a fluorescent vest.

Each group is limited to 30 riders.  A group may be combined with another group if there are fewer than 10 entrants.


Note:   Entry fees paid by bank transfer are not considered confirmed until payment has been received.  Your entry appearing here is not a confirmation that your entry is secured if we have not yet received your payment.


Group 1

First NameLast Name
Langley
Atkinson
Craig
Coulam
Adam
Durning
Chris
Dyson
Steven
Gregg
Tony
Greig
Jason
Holton
Richard
Markham-Barrett
Ben
Nikolaison
James
Rogers
Glen
Skachill
Michael
Sorensen
Hamish
Tarr
Ben
Tippins
Displaying 0 - 14 of 14

Group 2

First NameLast Name
Curtis
Boyd
Ryan
Brenton
Andrew
Coster
Blair
Crosbie
Murray
Cross
Leon
de Villiers
Simon
Gibbs
Dave
Goodwin
Dean
Harrison
Nick
Howe
Nick
Lascelles
Barry
Long
Santiago
Lopez
James
Manning
Justin
Maunder
Chance
Oliver
Chris
Osborne
Thomas
Schmidt
Tony
Sellars
Nigel
Shaw
David
Skinner
Des
Tiller
Brett
Uncles
Cole
Williams
Bartek
Wojnar
Stu
Wright
Displaying 0 - 26 of 26

Group 3

First NameLast Name
Richard
Boyd
Lloyd
Dyer
Sarah
Elliot
Scott
Hawkes
Zac
Husson
Leon
Jacobs
Karl
Kampenhout
Darrick
Kattenberg
Cameron
Leslie
isaac
Markham-Barrett
jacob
Markham-Barrett
Nick
Olson
Carlos
Phillips
Cody
Sanders
Anthony
Starr
Wilson
Woods
Displaying 0 - 16 of 16

Group 4

First NameLast Name
Johnathan
Bui
David
Comans
Thomas
Corkery
Josef
Dawson
Kathleen
Griffin
Steven
Leppard
Tracey
Moorhouse
Ivan
Moss
Ramsey
Murray
Simon & Blair
Robson
Oliver
Shearer
Jenna
Siladi
Michael
Sloley
Richard
Sutton
Gerhardt
van Vuuren
Harrison
Watkin
James
Yau
Displaying 0 - 17 of 17