Entrants – 24 April 2021

24th April 2021 Training Day Submitted Online Entries

If you want to find out who’s entered this training day you’ve come to the right place.  Also check out what’s involved in our training days, or enter this training day.

Group Descriptions

  1. Group 1 (race licence holders only)
    Our fastest Senior Trophy (1000 and 600cc) class race machines and riders capable of maintaining a minimum dry lap time of approximately 1 minute 16 seconds.
  2. Group 2
    Our slower Senior Trophy (1000 and 600cc) class race machines and riders, and fast road riders with prior track riding experience.
  3. Group 3 (race licence holders only)
    Our Intermediate and Junior class race machines and riders.
  4. Group 4
    Medium and novice road riders, with or without prior track riding experience.  This group is led by a lead rider at approximately 160-180km/h, which will be reviewed as the day progresses.  Passing is allowed on the straights and on the outside of corners only, maintaining at least two metres clearance at all times.  There will be no passing of the lead rider who will be wearing a fluorescent vest.

Each group is limited to 30 riders.  A group may be combined with another group if there are fewer than 10 entrants.


Note:

Entry fees paid by bank transfer are not considered confirmed until payment has been received.  Your entry appearing here is not a confirmation that your entry is secured if we have not yet received your payment.

Only entries submitted online will appear here.


Group 1

First NameLast Name
aaron
dempsey
Raymond
Herdman
justin
Maunder
James
Rogers
Luke
Ryder
Sonya
Sorensen
Hamish
Tarr
Ben
Tippins
Displaying 0 - 8 of 8

Group 2

First NameLast Name
Andrew
Coster
Dave
Goodwin
Tony
Greig
James
Manning
Chance
Oliver
Chris
Osborne
Eric
Ryde
Nigel
Shaw
David
Skinner
Jo
Taylor
Dillon
Telford
stuart
Wright
Displaying 0 - 12 of 12

Group 3

First NameLast Name
Lloyd
Dyer
Sarah
Elliot
Oliver
Fuhrer
Robert
Grover
David
Hill
Leon
Jacobs
Nick
Olson
Esmond
Williams
Displaying 0 - 8 of 8

Group 4

First NameLast Name
Adam
Biznar
Vanessa
Blanchard
David
Comans
Tony
Greig
Daniel
Holloway
Ivan
Moss
Dean
Sumner
Displaying 0 - 7 of 7